JCI Youth Інтерв'ю Бізнес Життя лідерів Лідерство

Маркетинг, Марс і маркетолог

Олена Волосовська –  відповідає за маркетинг категорії шоколад Марс Україна та зростання компанії на ринку. В її обов’язки входить генерування та імплементації ідей, які допомагають компанії Марс рости.

1. Якби у вас було 30 секунд, щоб представити себе, якою була б ваша презентація?

Це б виглядало приблизно так: в житті хочу сконцентруватися на 3-ох речах: вчиться як правильно надихати, дізнаватися щось нове та вдосконалюватися і прагну досягнення гармоніївнутрішнього світу (людини та професіонала). Маючи більше 12 років роботи маркетингу я дуже люблю свою роботу. А ще я мама, дружина, донька, сестра і намагаюся проводити час з сім’єю і брати участь у житті своїх рідних і близьких.

2. Як у вас виходить поєднувати роботу і особисте життя?

Чесно, я як і раніше вчуся це робити. Робота забирає дуже багато часу, але для цього є два великих правила: 1. Потрібно дуже чітко розставляти пріоритети. 2. Потрібно вміти відмовлятися від «білого шуму» – зайвих речей. Чим більший ритм життя, тим важче стає встигнути все, відповідно, краще сфокусуватися на меншій кількості речей і зробити їх із задоволенням, тоді й сам результат принесе задоволення.

Потрібно намагатися залучати друзів в сім’ю і тоді можна стати більш повноцінним. Іноді друзі з роботи перетікають в особисте життя. На роботі в мене люди – перше джерело натхнення, тому, я вчуся надихати.

3. Що Вас надихає крім людей, що Вас оточують?

В Марсі велика кількість працівників і кожен має свою точку зору, щиро і чесно її висловлює. Крім людей мене надихає результат. Я дуже орієнтована на результат діяльності, як з точки зору розвитку людей, з якими разом я щаслива працювати, так і з точки бізнес результатів, які ми досягаємо.Якщо ж не виходить досягти якоїсь мети, важливо перефокусовувати свою увагу і розуміти, як надалі уникнути таких ситуацій. Не буває ситуацій, коли результату немає або коли він негативний – у будь-якому випадку людина отримує нові знання та досвід, все залежить від того, як це людина сприймає.

4. Розкажіть трохи про своє навчання – який університет закінчили, які додаткові програмами проходили (стажування). Як Ви ставитеся до навчання за кордоном?

Я великий прихильник того, що потрібно намагатися вчитися закордоном або хоча б проходити якісь стажування там. Вчилася в Київському міжнародному університеті цивільної авіації за спеціальністю маркетинг. Але, на мою долю і кар’єру більше вплинула можливість навчатися та стажуватися закордоном. Я їздила до Франції за програмою Коперник, яка спонсорується французьким урядом. Вигравши стипендію на початку 2000-х, я була у Франції на навчанні за програмою менеджмент і мала можливість стажуватися на одному з французьких підприємств -– Parfum ChristianDior, який є частиною LVMH. Це був ще мій «дівчачий вибір»

Міжнародний досвід суттево впливає на людину, розширює кругозір, та горизонти сприйняття твоїх можливостей і чого ти можеш добитися. Ти здобуваєш багато друзів, знайомих. Впевнена, у Вас був шанс залишитися жити і працювати у Франції.

Чому ви повернулися в Україну?

Життя в Україні цікаве тим, що тут ти можеш отримувати задоволення від дуже простих речей. Якщо ти живеш в Західній Європі чи США, то у тебе настає, свого роду, «інфляція щастя» – коли тебе не радують прості речі, а життя стає рутинним та нудним. У нас же, якщо подивитися, життя набагато яскравіше і більш насичене. Коли я закінчувала навчатися у Франції, я вважала, що в Україні у мене більше можливостей з точки зору кар’єри, розвитку, тут живуть моя сім’я та друзі..

5. Як ви починали кар’єру і як «росли» далі?

Починала підробляти ще будучи студенткою. Як не дивно, перекладачем англійської. Я наполегливо займалася англійською ще в школі. Пройшла всі рівні в кар’єрі, починаючи від асистента. І вже на асистентській посаді займалася впровадженням маркетингових активностей. Потім моя мрія збулася, і я потрапила в бренд-маркетинг. Моє навчання у Франції допомогло краще зрозуміти,що я хочу робити, чим хочу займатися, навчило мене правильно шукати роботу, складати резюме, проходити інтерв’ю і т.д. Крім банальних речей я отримала масу корисного досвіду, збільшила впевненість в собі і своїх силах, можливостях, які мені відкриваються. Я відправила резюме в кілька компаній. На той момент, топ-список компаній куди я хотіла потрапити становили, наприклад,Coca-Сola, Nestle. І мені вдалося пропрацювати спочатку в Nestle, і з часом в Coca-Сola. Тому, якщо ви дійсно ставите перед собою цілі, це перший крок до того що ви отримуєте те, що хочете.

В Марсі я працюю близько двох років. Тут дуже правильний баланс між легкістю у відносинах між людьми, між чіткими та зрозумілими пріоритетами і драйверами, які приведуть до того чи іншого результату. Велика увага приділяється розвитку людей, команди.

6. Які були помилки на початку кар’єри і як Ви їх вирішували? Що б Ви змінили зараз?

Я б більше часу приділяла своєму кар’єрному плануванню, визначенню цілей і стратегій як і куди рухатися. Так само більше фокусувалася б на командній роботі, більше часу приділяла б саморозвитку, творчості, самоаналізу. Студентам і випускникам я б рекомендувала постійно вдосконалюватися, ставити перед собою чіткі цілі. Коли ти тільки закінчуєш вчитися, менше всього розумієш, що найдорожче в життя. Я от точно знаю, що найдорожче в моєму житті зараз – це час. Івідповідно відбувається розстановка пріоритетів, балансу, сім’ї, здоров’я, друзів. Часу дуже мало насправді і важливо навчитися не витрачати його даремно.

7. Які навички вважаєте найціннішими і як дійсно треба їх розвивати?

Дуже складно виділити одне найважливіше. Всі ми дуже різні і важливо знаходити свої сильні сторони, власні драйвери успіху. Для когось це кар’єра (бути генеральним директором), для когось це сім’я (бути хорошою мамою). Тому яхочу передати своїм колегам вміння знаходити себе, посилювати свої сильні сторони і менше фокусуватися на помилках. Зробили помилку, зрозумійте що ви зробили не так і рухайтеся далі. Фокусуйтеся на тому, що у вас добре виходить!

8. Як Ви визначили, що «ваша» сфера – це маркетинг?

Це була середина 90-х – початок 2000-х, країна змінювалася. Зміни, які відбувалися були для мене дуже цікаві, тому що вони насправді впливали суттєво на суспільство, змінювали його. Дуже сильно змінювалася дійсність. Маркетинг мене був цікавий перш за все завдяки своєрідній магії впливу на споживача, його поведінку. З часом ця дисципліна мені стала подобатися завдяки надзвичайному міксу стратегіі, аналітики, творчості та результату колективних зусиль, який можна побачити ( на полицімагазину, наприклад),

9. Чи знадобились Вам ті знання, які отримали в університеті в Україні?

Звісно так. Ви, звичайно, знаєте, що перші кілька років -це фундаментальні науки, а потім уже йдуть прикладні речі. Так от, мене дуже порадували мої фундаментальні науки – вища математика і вища фізика. На першому курсі я вчилася на факультеті радіоелектроніки. Ці два предмети допомогли мені зрозуміти про що математика, скласти всю картину загалом. Не знаю, наскільки мій досвіт навчання двадцять років тому релевантний для студентів сьогодні. Я приділала багато часу тим дисциплінам, які мене цікавили: английска, економіка, маркетинг та інше.

10. Що б ви порекомендували тим, хто тільки планує свою кар’єру або тільки почав її? На чому зараз, у кризовий для Україниперіод, слід сконцентрувати увагу молодим фахівцям?

Потрібно, в першу чергу, дивитися на свої здібності і порівнювати їх зі своїми бажаннями. На стику цих двох факторів, можна побудувати найкращу кар’єру і домогтися кращих результатів. Дуже важливо прислухатися до себе і з ранніх років намагатися свої захоплення розвивати. Вибирати вуз в залежності від того, що тобі цікаво робити зараз. Не страшно намагатися пробувати себе в різних сферах. Це звичайно не мій випадок, але у мене є багато колег, які зараз не працюють у тий сфері з якої вони починали.

11. Які б книги Ви порекомендували як «must have»?

Є багато хороших книжок і з кожним роком з’являються все нові і нові. Якщо говорити про бізнес книги, то першу, яку я рекомендую всім молодим фахівцям до прочитання – це «7 навичок високоефективних людей» Стівена Кові. Ця книга дозволяє найкраще розставити пріоритети, сфокусуватися на бажаному в житті та кар’єрі. Друга книга, яку я щиро шкодую, що не прочитала раніше, вона знайшла мене тільки зараз, – «Thinking fast…and slow» by Daniel Kahneman. Книга пояснює, що іноді не варто довіряти своїй інтуїції, а краще оцінювати ситуацію якомога ширше та глибше і дивитися на різні ситуації через перспективу. Інтуїція – це не завжди найкраще рішення. Ця книга про психологію, про швидке (коли ми швидко приймаємо рішення) і повільне (починаємо думати і зважувати всі варіанти можливого рішення) мислення. Також раджу знаходити час для Harward Business Review.

12. Назвіть 1-2 людей, якими Ви захоплюєтеся і ставите собі за приклад?

Дуже цікаво і дивно, але у мене немає кумирів або людей, які є для мене прикладом для наслідування.

13. Якими життєвими принципами Ви керуєтесь по життю?

Моральність, порядність і чесність до себе та інших. Фокусуюсь на змінах на краще, тому, що для мене зараз важливо і буде важливим в майбутньому для успіху. Успіх же для мене – це прокидатися щоранку і з задоволенням планувати новий день на роботі і для сім’ї.Серед іншого, дуже важливо знати свій тип. Якщо ви інтроверт, потрібно знаходити в житті час побути одному і переварити в собі все.

Ви багато їсте солодкого на роботі?

;)) Я їм солодке. Я дуже люблю шоколад. Насправді, важливо не їсти його занадто багато, а їсти його як задоволення, частування. Я пишаюся продукцією Марс. Це продукція високої якості, за яку не соромно.

14. Як ви мотивуєте команду?

Індивідуальний підхід до кожного члена команди. Перше – розуміння сильних сторін кожного з гравців команди. Друге – об’єднання людей навколо однієї мети. Третє – чесність і відвертість у відносинах між людьми.

Залишити коментар