HR Індивідуальний розвиток Бізнес Життя лідерів Кар'єра Конференції та форуми

В компанії майбутнього керівник – не бос, а наставник та мотиватор, – Валерія Ільїна

Валерія ІльїнаHR Generalist медіахолдингу StarLightMedia (найбільший у Східній Європі). На 5 Форумі управлінців персоналом Валерія говорила про роль та значення HR в життєвому циклі компанії, HR систему та департамент, компанії майбутнього. Вже через місяць стартує 6-й Форум, де Валерія виступатиме на важливі для неї та для HR теми. Нам дуже поімпонувало її візійне бачення щодо компанії майбутньогоце організація, де люди розмовляють один з одним відкрито і відверто. Там є місце меритократії владі талановитих, там налагоджений механізм зворотного зв’язку від керівника-команді і від команди-керівнику, там керівник   не бос, ​​не начальник, а, перш за все, наставник і натхненник. Тож ми вирішили трохи детальніше розпитати про компанії майбутнього, мотивацію та роль HR у цьому.

 – Тож якою є компанія майбутнього?

 У компанії майбутнього первісне значення має сенс. Ніхто не дає завдання і не починає їх виконувати, поки один одному не відповіли на питання «НАВІЩО». Там люди знають НАВІЩО вони працюють разом, НАВІЩО створена їх організація. У моїй компанії майбутнього всі об’єднані під визначенням НАВІЩО, а не потребою заробити гроші або самоствердитися.

В компанії майбутнього кожен робить максимум з того, що він може, кожен день вчиться чомусь новому, за межами його освіти, спеціальності, професії. Це прагнення людей зробити свій внесок у загальне НАВІЩО.

Що компанія майбутнього дає своїм співробітникам? Сенс, справедливість у винагороді, прозорість комунікацій, чесність, щоденне зростання, причетність до чогось більшого.

 – Як же зробити роботу всередині компанії для людей більш привабливою?

Поділюсь коротким списком мого must do:

⁃ Розмовляйте зі співробітниками на регулярній основі, чесно, не тільки про роботу. Питайте у них про дітей та сім’ю, самопочуття, цікавтеся, чим Ви можете їм допомогти в поточний момент і глобально взагалі.

⁃ Створюйте щоденний сенс для них я хочу ходити на роботу, розуміючи, заради чого. Ніколи працівник не буде долати труднощі заради грошей, нікого не мотивують гроші самі по собі. Долати труднощі можна тільки заради великого сенсу. Якщо Вам здається, що Ваших людей мотивують тільки гроші це Ваша проблема здається, Ви не створили сенс для них.

⁃ Цінуйте те, що для Вас роблять Ваші люди, заохочуйте їх якомога частіше, дякуйте їм, хваліть. Я, наприклад, не отримуючи  зворотного зв’язку від референтних для мене людей, втрачаю натхнення, незважаючи на те, як багато про управління знаю.

⁃ Забезпечте основний комфорт людям навколо себе клієнтам, співробітникам, партнерам. Нехай Ваша компанія або проект стануть кращими в тому, як поводяться з людьми. За цим послідують і бізнес результати.

– Існує думка, що HR – найцінніший співробітник компанії. Що думаєте з цього приводу?

Я не вважаю, що HR найцінніший співробітник компанії. Для мене його цінність залежить від того, наскільки співробітникам комфортно від того, як себе ведуть з ними керівники. Хороший HR навчить керівників всьому, що знає і вміє, допоможе їм закріпити правильні цінності, допоможе співробітникам ці цінності прийняти. І якщо все працює, може йти. Якщо не працює, значить, не всі керівники зрозуміли і тоді його робота починається з початку.

HR точно не найцінніший співробітник в компанії, але, на мою думку, повинен бути одним з найбільш терплячих. Я відчуваю це в своїй роботі кожен день. Ми (HR) знаємо або вважаємо, що знаємо про управління людьми все. Хтось навіть спеціально для цього здобував вищу освіту, спеціальні сертифікації. А ось керівники, ті які, власне і відповідають за управління персоналом, як правило, знають все про те, як заробляти гроші, писати коди, продавати, виробляти і багато всього іншого, чого не знаємо ми, HR. Трапляється, передаєш свої знання такому керівнику, він вчиться, потихеньку починає себе вести відповідно до того, про що ви годинами говорите, а потім, бац, і робить в якийсь момент все навпаки. HR знову йде до нього і починає все спочатку.

Потрібно бути просто людиною з дуже сильною внутрішньою мотивацією, щоб продовжувати точити камінь по краплині. Найціннішим бути зовсім не обов’язково.

Не у всіх організаціях є HR. Як компанії відчути, що вона готова до посади HR менеджера?

Коли в компанії є керівники, які не розуміють своєї ролі, відповідальності за людей, які не створюють сенсу для співробітників, не розмовляють з людьми і між собою, не розвивають і не надихають тоді їм, а не компанії, потрібен HR-менеджер.

Немає жодної організації, де HR потрібен був би як просто хороша практика. Він необхідний, найчастіше, як опора та підтримка для керівників, в питаннях, що пов’язані з людьми.

– У HR є також різні ролі та зони відповідальності. Як, наприклад, відрізнити HR-партнера від HR-менеджера?

Чого ми очікуємо від партнера? Від будь-якого партнера по бізнесу, в проекті, по роботі? Я чекаю від партнера, що він в рівній мірі розділить зі мною всі ризики спільної справи і зробить такий самий внесок, як і я.

HR-партнер робить внесок в бізнес разом з його власником. Бере на себе ризики і відповідальність, впливає на рішення, що приймаються про людей і не тільки. Може заздалегідь попередити керівника про наслідки його дій для співробітників і компанії в цілому. У HR-партнера немає обмеженої зони відповідальності, він радник по здоровому глузду в організації.

HR-менеджер виконує функції, що обмежуються уявленнями ТОП-менеджменту або його самого про HR:

⁃ закриває вакансії (не приваблює в компанію кращих людей, а виконує свій KPI по закриттю позицій відчуваєте різницю?)

⁃ адаптує нових співробітників (не вчить керівників бути ефективними в процесі інтеграції нових співробітників з їх абсолютно іншим досвідом в компанію, а робить все, щоб «нашарувати» культуру організації на нову людину, розчинивши в ній його експертизу та досвід)

⁃ Придумує і проводить веселі, наповнені емоціями, конкурсами та алкоголем корпоративи, після яких з’являється набагато більше спільних вражень і фото. Але не створює сенсів в та для роботи співробітників. І цей перелік не є вичерпним.

А ми запрошуємо HR на Форум по управлінню персоналом, де Валерія детальніше зосередиться на ще одній функції HR – створенні ефективної команди у час, де зміни трапляються навіть не щодня, а вже щогодини. Як знайти та розвинути таких людей дізнаєтесь на HR Форумі. Тренди 2018. Реєструйтесь вже зараз http://hrevent.eventsua.com/

 

 

Залишити коментар