JCI Youth Індивідуальний розвиток Бізнес Воркшопи Життя лідерів Зустрічі Кар'єра Лідерство Можливості

Фандрейзинг – 5 способів знайти ресурси на проект в Україні

Все більшої поширеності в Україні набуває створення власної справи/проекту та робота на себе. Проте, щоб успішно стартувати потрібно мати ресурси, якими можна оперувати та розподіляти на потреби проекту. Це стосується і необхідної техніки, і професійних послуг (юридичні, консультації), і інформаційних ресурсів (поліграфія), і людської праці, і безперечно фінансів.

У класичній теорії фандрейзингу визначено, що існує 5 видів ресурсів: людські, професійні, інформаційно-методичні, матеріально-технічні та грошові. Детальніше про види ресурси та до кого варто звертатись, щоб найвірогідніше їх отримати поговоримо на вебінарі «Гроші є – іди й бери», який відбудеться 6 вересня о 19 годині.

Не слід забувати, організація, яка займається фандрейзингом, залучає як зовнішні ресурси: від донорів, спонсорів, партнерів так і вкладає свої внутрішні ресурси. Такий процес називається мобілізацією внутрішніх ресурсів (тобто власних).

Доволі поширена думка, що фандрейзингом займаються лише ГО (громадські організації) чи студенти, але це далеко не так. По суті, пошук інвесторів для стартапу чи кредиторів для розвитку бізнесу це теж свого роду фандрейзинг. Отже, фандрейзинг – це пошук джерел фінансування та інших ресурсів, необхідних для здійснення діяльності організації, включаючи реалізацію програм і проектів.

Існує 5 ключових, так би мовити, донорів ресурсів. Проте, цей перелік не є вичерпним:

 органи державної влади України й органи місцевого самоврядування;

     спонсорські внески від комерційних структур;

     гранти від міжнародних та донорських організацій;

     краудфандинг;

     приватні та благодійні пожертви;

Які особливості роботи по кожному з цих напрямків та специфіка спілкування ми розкажемо на вебінарі по фандрейзингу. Зареєструватись можна за посиланням.

Слід виокремити таке джерело фінансування як співпраця з комерційними компаніями. Власне про таку співпрацю мало хто знає, і користуються цим  передусім у столиці та обласних центрах. Це зумовлено тим, що для співпраці з комерційним сектором потрібні більш професійні навики не лише фандрейзера чи переговорника, але й маркетолога та PR-ника (або щоб такі фахівці були у вашій фандрейзинговій групі). Власне на співпраці з компаніями ми й робитимемо акцент на вебінарі  «Гроші є – іди й бери» 6 вересня.

З чого ж починається фандрейзинг? Перед реалізацію того чи іншого проекту його важливо прописати, обов’язково звертаючи увагу на те:

1)   яку проблему вирішує проект

2)   мету проекту

3)   цільову аудиторію (хто учасник проекту, який чого профіль)

4)    медіа-план проекту

5)   період реалізацїї.

Після того як проект прописано можна визначити «портрет» зацікавленого донора – потенційного партнера. Ключовим критерієм є цільова аудиторія та сфера реалізації корпоративно-соціальної відповідальності (КСВ) компанії. Як можна прописати проект таким чином, щоб «попасти в мішень» КСВ компанії ми покажемо на вебінарі та розберемо драфт кількох спонсорських пропозицій. Запрошуємо долучатись до вебінару, адже компанії готові давати ресурси на реалізацію кльових ініціатив, просто потрібно професійно запакувати вашу ідею.

Якщо ви горите цією ідеєю – ресурси та підтримка безсумнівно будуть вашими.

Реєструйтесь на вебінар по фандрецзингу тут. Якщо будуть питання – сміливо задавайте їх на на Фейсбук сторінці або пишіть на електронну адресу advice@eventsua.com.

Наші контакти є також тут.

Круті ідеї гріх лишати не реалізованими. Тож до роботи і у вас все вийде!

Залишити коментар