Інтерв'ю Життя лідерів Кар'єра

5 способів побороти страх зміни роботи

У ваших думках все частіше зустрічається фраза «Я люблю свою роботу, але …»? Це не що інше, як сигнал, який рекомендує вам задуматися про зміни. Подолати страхи при цьому – основна умова успіху.
Нижче пропонуєтся алгоритм до дії з 5 кроків.

Візьміть відпустку
Ніщо так плідно не впливає на прийняття рішень, як зміна обстановки. Враховуючи, що потенційна зміна роботи – крок серйозний, значить і відпочинок повинен бути незабутнім. Відсутність відпустки не дозволяє мозку розслабитися і працювати з більшою силою.

Сплануйте зміни
При зміні роботи завжди потрібно бути обачним, не рубати з плеча, адже за відмінними пропозиціями нової посаді не рідко ховаються «підводні камені». При цьому не варто занадто розтягувати у часі побудову планів.

Як стверджує психолог Крістоф Бюрги, кар’єру робить той, хто планує зміни, а не вирішується на них від безвиході. «Але ризикованіше може бути не стільки часта зміна роботи, скільки притримування одного робочого місця тривалий період часу. Багаторічна стабільна посада не передбачає безпеку і впевненість у завтрашньому дні, навпаки, попереджає про відсутність гнучкості що в сучасному світі зменшує ваш рейтинг на ринку праці », – доповнює психолог.

Проналізіруйте свої цілі
Постарайтеся оцінити для себе, про що ви мрієте і що робите для цього в реальному житті. Для більш наочного розуміння, складіть 3 списки:

в перший внесіть все, що б ви хотіли отримати від своєї професійної сфери життя;
у другий – те, що ви реально робите в цьому напрямку;
в третій – те, що ви взагалі щодня робите в професійному питанні.
Порівняйте всі три списку, зробіть висновки і дійте. Час від часу переглядайте свої записи, редагуйте їх – таким чином зможете самостійно оцінювати, наскільки ви наближаєтеся або віддаляється від власних цілей.

Вивчіть ринок праці
Якщо аналіз цілей показує, що для їх досягнення необхідно змінити роботу, варто почати промацувати ринок праці. Періодична його оцінка необхідна для того, щоб розуміти на якому щаблі свого розвитку ви знаходитесь, куди можна рости і якими навичками для цього потрібно володіти.

Згадайте всі професійні успіхи
У випадку, якщо у вашому житті мав місце досвід невдалих змін, бізнес-тренер Олена Пахабеян, яка співпрацює з провідними німецькими компаніями, рекомендує в обов’язковому порядку виділити свої сильні сторони і досягнення на професійній ниві. Адже домагаючись нового результату тоді, в минулому, ви теж сумнівалися, але все ж зважилися? Невже немає спортивного інтересу пережити подібний успіх знову?

Пам’ятайте про те, що успіх, радість праці та самореалізація – досяжні. Але можливо це лише в тому випадку, коли ваше покликання збігається з професією. І тільки тоді джерело доходу переростає в джерело розвитку особистості. У випадку, якщо ваша професія і покликання співпадуть, ви забудете термін «трудові будні».

Взято з ресурсу http://www.work.ua/

 

Залишити коментар