Життя лідерів Лідерство

10 українців отримали премію TOYP

28 лютого в Українському домі відбулась фінальна конференція та церемонія нагородження першої відкритої Всеукраїнської премії Ten Outstanding Young Persons (TOYP).
«Сьогодні нам, як ніколи, потрібні позитивні ноти, позитивні емоції, люди, які роблять щось позитивне на своїй землі заради Батьківщини. Бо це і є той сенс життя, який повинен бути у людей сьогодні. Саме таких ми й шукали: особистостей, які щодня працюють, щоб покращувати світ навколо себе. Ми сподіваємось, що ця премія стане для номінантів черговим кроком для того, щоб вони продовжували свою діяльність, далі здійснювали вклад у галузях, в яких вони працюють», — такими словами розпочав конференцію керівник проекту TOYP в Україні, Сергій Калінчук.
До виступу на конференції було запрошено по три людини з кожної номінації. Протягом п’яти хвилин фіналісти презентували себе, свою діяльність, а також давали відповіді на запитання експертного журі.
Переможці отримали можливість поїхати восени на Всесвітній конгрес JCI 2015, який пройде в Японії та вперше за 76 років історії премії представляти Україну на TOYP of the World 2015.
Слід зауважити, що український TOYP відрізняється від світових аналогів. Від самого початку премію зробили відкритою, тобто кожен бажаючий міг подати свою кандидатуру. На етапі відбору фіналістів, через паритет балів, пройшла далі 31 особа, замість 30. І вже за результатами виступів, журі прийняло нетипове рішення: не відзначати жодного фіналіста одразу у двох номінаціях.
Віктор Огнев’юк, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка, від імені всіх представників журі, пояснив це наступним чином: «Нам було складно, тому ми прийняли нетрадиційне рішення — не виявили переможців у двох номінаціях. Це «Бізнес» і «Політика». Можливо, для України так навіть символічно склалося, бо сьогодні в Україні політика є найбільш невдалим проектом. І, на превеликий жаль, ми не побачили надзвичайно вдалих проектів у бізнесі у сучасній Україні. Можливо, саме тому це відбилося і на нашому рішенні. Жоден фіналіст з номінації «Бізнес» не запропонував нам оригінального бізнес-проекту, який би не повторював того, що вже відомо і це стало головною причиною. У політиці ж ми не побачили завершеного політичного проекту. Учасники не переконали нас, що вони вже відбулися як молоді політики…»
У той же час, в номінаціях «Культура» та «Персональні здобутки», було вручено одразу по 2 нагороди.
Нагороди отримали:

Тетяна Печончик у номінації «Мир і права людини»;
Костянтин Кляцкін та Ірина Шувалова у номінації «Культура»;
Антон Головаченко у номінації «Винаходи»;
Людмила Павленко та Олена Чорнобривенко у номінації «Персональні здобутки»;
Лілія Ткаченко у номінації «Екологія»;
Костянтин Ганушевич у номінації «Наука»;
Андрій Ковальчук у номінації «Медицина»;
Тетяна Ричкова у номінації «Волонтерство».

Не залишились без уваги і ті фіналісти премії, яким не дісталась статуетка TOYP. Їх запрошує працювати у Одесі партнер проекту, коворкінг Impact Hub Odessa: 100 годин перебування у просторі 21 учасника проекту.
Також під час заходу проходило онлайн голосування за участі всіх присутніх. Саме глядачі обрали 10 альтернативних переможців:

Олена Чорнобривенко (номінація «Персональні здобутки»);
Людмила Павленко (номінація «Персональні здобутки»);
Анна Петрова (номінація «Бізнес»);
Світлана Сітнік (Багрич) (номінація «Волонтерство»);
Костянтин Ганушевич (номінація «Наука»);
Костянтин Кляцкін (номінація «Культура»);
Роман Матис (номінація «Політика»);
Лілія Ткаченко (номінація «Екологія»);
Андрій Ковальчук (номінація «Медицина»);
Аліна Матюхіна (номінація «Наука»).
З досягненнями усіх учасників можна ознайомитись в анкетах на офіційному сайті

Залишити коментар