Індивідуальний розвиток Життя лідерів Лідерство Освітні ініціативи

Як покращити знання англійської мови без викладачів та курсів

Перш ніж вирішити як вчитися, давайте обговоримо причини, через які вивчення мов постійно відкладається.

Причина 1. Відсутність ресурсів

Багато хто впевнений, що викладач або курси – це невід’ємна частина навчання. Але саме це вимагає часу і грошей, яких завжди не вистачає. В результаті англійська переноситься на кращі часи, які ніколи не настануть.

На мій погляд, кількість можливостей для початкового вивчення мови зараз настільки велика, що можна почати прямо сьогодні, не виходячи з дому. Сотні додатків, сайтів для вивчення мов, електронні перекладачі, фільми, лекції та ролики англійською – це величезний і цілком доступний вам арсенал. Викладач вам буде потрібний пізніше, при переході на більш складні рівні.

Причина 2. Відсутність мети

Ще одна причина перенесення вивчення на потім – це відсутність мети навчання і способу підтримки досягнутого рівня. Багато хто вважає, що якщо мову вчити без перспектив постійного використання, то це марно.

Я ж думаю, що є дуже простий спосіб підтримувати досягнутий рівень англійської як завгодно довго – це читання. Якщо ви постійно читаєте, то втрачаєте тільки розмовні навички, але при цьому ви все краще розумієте структуру мови і нарощуєте словниковий запас. Активний читач відновлює розмовні навички дуже швидко.

Читання англійською ще ніколи не було таким простим як зараз, і це перший компонент плану, про який я хочу розповісти.

Читання з Kindle (або плагін LinguaLeo)

З цією чарівною машинкою з доставкою за 2 тижні, ви можете одразу читати книги початкового рівня та статті (статті можна відправляти на Kindle з комп’ютера). Будь-яке слово перекладається просто натисканням на нього, за умови, що ви купили правильну модель Kindle Paperwhite з тач-екраном.

Коли будете купувати, обирайте версію з рекламою – вона у Amazon дуже прикольна і буде радувати вас зимовими вечорами.

Російськомовний словник встановлюється на Kindle також просто, як завантажується будь-яка книга. Я використовую словник НБАРС, знайдений за пару хвилин в інтернеті. Потрібно тільки вказати його в налаштуваннях пристрою як словник за замовчуванням. Kindle – не єдине рішення, багато інших читалок мають подібну функціональність.

Якщо ви не хочете купувати Kindle, то легко можете обійтися ще більш простим засобом. Сервіс LinguaLeo видає своїм користувачам корисний плагін для браузера Chrome, який переводить слова в англомовних текстах по подвійному кліку на них. Для читання будь-яких статей в інтернеті вам буде цілком достатньо звичайного комп’ютера.

Збір нових слів

Всі слова і навіть цілі фрази, які виявилися для вас новими в книзі, можна відзначити в Kindle. Закінчивши книгу, ви отримаєте готовий словник для вивчення. Перші книги дають величезний потік незнайомих слів, але з кожною наступною їх число зменшується і приходить до 70-80 на видання.

Плагін LinguaLeo теж дбайливо зберігає всі слова, які ви перекладали, правда робить це сам і без особливого розбору. До речі, сам сервіс LinguaLeo та інші подібні системи, я не можу назвати ефективними. Механіки навчання, які вони пропонують, занадто ігрові та не дають істотного навантаження. Я не вірю в легке навчання.

Інтервальне вивчення слів

Що робити з виявленими словами? Вчити! Але тільки не виписуючи їх в зошити. Є безліч систем інтервального вивчення, в які ви завантажуєте свої слова і ганяєте їх по колу. З часом система сама прибирає все, що ви вивчили і залишає те, що ви ще не знаєте. Найбільш популярна система Anki.

Використовується також Quizlet. У цій системі ще немає інтервальності, але зате є відмінні інтерфейси і хороший синтезатор мови.

Важливо завантажувати слова вручну, забезпечуючи їх коментарями і позначками. Якщо ви тільки починаєте вивчення, кожна з систем запропонує готові набори найпопулярніших слів.

Слова можна і потрібно сортувати по папках. Можна виписувати не тільки слова, але і фрази. Всі системи забезпечені додатками, ви можете використовувати їх під час поїздок на метро, ​​в черзі до зубного лікаря і т.д, не відділяючи час від свого звичайного дня. Дуже важливо не тільки згадувати слова подумки, а й промовляти їх хоча б пошепки. Також вам будуть потрібні навушники, адже ці програми проговорюють кожне слово, що дозволяє вам налагодити свою вимову за зразком.

Ви можете вивчити повний список систем для вивчення слів. Ефективність у цих інструментів величезна – ви можете без особливої ​​напруги вчити сотні слів.

Граматика

Після того, як ви набрали словниковий запас, потрібно почати якось об’єднувати слова один з одним. І ось тут я вас розчарую. Для вивчення граматики нічого нового не придумано – доведеться вивчати правила і робити вправи по звичайному підручнику. Але є і хороші новини: самовчителі змінилися – вони прекрасно складені, зручні у використанні, не дадуть вам занудьгувати, містять вправи і відповіді до них.

У підручнику я зазвичай відзначаю маркером важливі та цікаві місця, а зовсім нову для мене інформацію відзначаю яскравими наклейками, щоб було простіше знаходити ці місця і повторювати. Зазвичай мій підручник виглядає так:

Цікаво, що є мобільна версія цього підручника для iPhone, iPad і Android. Там можна вивчати правила і виконувати всі завдання. Це досить зручно завдяки автоматичній перевірці.

Сприйняття мови

При тому достатку контенту на будь-якій мові світу, ще й з субтитрами, говорити про тренування розпізнавання мови навіть якось незручно. Якщо ви вже не новачок, то дуже потужне прокачування дають не окремі фільми та лекції, а тривалі курси на Coursera, SkillShare і подібних системах навчання.

Не варто думати, що можна вивчити мову, тільки переглядаючи фільми і серіали англійською. Точніше, це можливо, але для людей, які мають схильність до мов. Якщо ви ще не вивчили англійську і зацікавилися цим оглядом, то я дуже сумніваюся, що ви до них ставитеся. Швидше за все, вам буде потрібен весь запропонований арсенал.

Письмова мова

Якщо вам потрібно прокачати навички письмової англійської, ви можете скористатися сервісом Lang-8. Завантаживши свій текст, ви швидко отримуєте його вичерпну перевірку носіями. В обмін вам доведеться перевіряти тексти людей, які вивчають російську/українську. Втім, їх там небагато – за два місяці використання цього сайту, я так жодного разу і не зміг нічого перевірити. Численні російські студенти встигали перевірити деякі тексти російською набагато раніше за мене.

Розмовні навички

А ось тут я вам нічого не зможу запропонувати. Можна подорожувати і намагатися говорити хоча б на туристичні теми, можна відвідати мовні курси в англомовних країнах, знайти спільників для розмов по скайпу. Але очевидно, що розмова – це єдине, що ви не зможете зробити самостійно, поодинці :) Все інше в ваших силах.

Для прокачування мовлення ми з Уляною займаємося з носієм мови, харизматичним канадцем Дастіном, і багато говоримо один з одним. Але прийшли ми до викладача не з порожньою головою, а виконавши все те, що я описав вище. Це дозволило нам і нашому вчителю не витрачати час на елементарний рівень і заучування слів, а відразу приступити до складних питань, які нас цікавили.

Словом, не відкладайте. Вивчення мови – це занадто довгий процес, щоб чекати зручного моменту!

Інформація взята з порталу Inspired.

Залишити коментар