Інтерв'ю Кар'єра

Покрокове керівництво по створенню результативного резюме

Резюме – це не просто перелік професійних навичок. Воно формує перше і деколи остаточне судження про претендента вакантної посади. Завдання резюме – отримати не просто зворотний зв’язок, а роботу. Ми розповімо, як скласти результативне резюме.

Крок 1. Вивчіть матчастину

Є думка, що не обов’язково складати резюме для отримання роботи. Замість нього можна відправити, наприклад, портфоліо або продукт, зроблений для конкретної компанії (статтю, логотип та інше). Але такі маневри спрацьовують рідко і, як правило, в дуже креативних конторах. Більшість компаній дотримуються традиційного рекрутингового підходу: резюме + співбесіду. Тому важливо знати, як сприймають резюме HR-менеджери і на що вони і роботодавці дивляться в першу чергу.

П’ять золотих правил:

– Якщо в резюме важко відшукати ваш досвід роботи, освіту і навички, ви з таким же успіхом можете віддати просто порожній лист.

– Якщо ви не даєте ясно зрозуміти, як ви корисні компанії, ви приречені на провал.

– Якщо ваше резюме не можна побіжно переглянути, його не дивитися взагалі.

– Якщо ви плануєте дійти до співбесіди, спочатку доведеться пройти через HR.

– Якщо контактна інформація неправильна, все інше не важливо.

Багато в резюме докладно описують навчання, аж до курсів крою та шиття. Насправді кадровики і роботодавці дивляться не на знання, а на досвід: остання займана посада, впізнаваність попередньої компанії, стаж роботи і так далі. Також малоцікаві ваше сімейне становище та захоплення. Набагато більше про ваших особистісних якостях роботодавцю скаже п’ятирічний перерву в роботі.

Крок 2. Напишіть

Від теорії до практики. Ненавидите писати резюме? Це зрозуміло.

До співбесіди ви не людина, а резюме. І здається, як не старайся, все одно не висловити суть – резюме залишиться без відповіді, а ви без роботи. Ці страхи потрібно побороти.

Запам’ятайте:

Резюме не повинно розкривати всі грані вашої унікальної особистості, а ваша самооцінка не повинна залежати від наявності або відсутності в даний момент роботи. Не варто переживати за кожен зворот. Якщо роботодавець побачить у вас професіонала, йому буде неважливо, чи написано резюме від першого або від третьої особи. Важливо чітко розмежовувати професійні й особистісні якості. Вказуйте тільки те, що важливо для конкретної посади. Здорово, якщо ви комунікабельні, але, припустимо, для програміста це особливої ролі не грає.

Переборовши страхи, вирішіть, де писати резюме. Його результативність не залежить від рамок і вензелів на бланку – не потрібно шукати вишукані шаблони і підбирати шрифти. Простий і швидкий спосіб оформити легкочитаємий резюме – Google Docs. У ньому ви знайдете шаблони резюме і супровідних листів (в єдиному стилі). Працюючи, вам не доведеться хвилюватися про збереження – Google подбає про це. Готовий документ можна роздрукувати або відправити електронною поштою в форматах DOCX або PDF. Останній переважніше. Також ваше резюме буде зберігатися в хмарі, а значить, буде завжди під рукою.

Відео резюме

Останнім часом популярні не паперові, а відео резюме. Точніше, не тільки паперові – рекрутери часто просять записати відеоролик на додаток до звичайного CV. Відео резюме – це особливий жанр. Воно дозволяє кадровій службі оцінити кандидата без інтерв’ю.

Відео резюме має відповідати наступним критеріям:

Відповідність ролика вакантній посаді. Ви претендуєте на конкретне місце в конкретній компанії, тому відео має бути про вас як працівника цієї організації. Ролик не повинен дублювати зміст письмового резюме. Рекомендується говорити не про свою кваліфікацію (про це роботодавець прочитає на папері), а про вигоди, які отримає компанія від співпраці з вами.

Не робіть відео довгим. Стислість – ознака професіоналізму. Роботодавець оцінить шанобливе ставлення до його часу.

Будьте помітні. Рекрутерам доводиться переглядати сотні інтерв’ю. Постарайтеся виділитися з сірої маси. Творчий підхід і помірний гумор не залишаться непоміченими.

Уявіть, що ваші друзі або ваша сім’я дивиться ваш ролик. Якщо вас бентежить ця думка, не відправляйте його.

Креативне резюме

Нестандартне резюме як рулетка: вас або вважатимуть крутим і тут же візьмуть на роботу, або запишуть в ідіоти і внесуть до чорного списку. Креативні інтерв’ю не для всіх. Якщо ви боїтеся критики, то краще навіть не пробувати. Також воно підходить не для всіх спеціальностей. Але є і плюси:

– Відразу відсіються невідповідні компанії.

– На співбесіді ви будете не «одним із», а «тим самим, який …».

– З’являться нові знайомства в професійному середовищі.

– Якщо вас візьмуть на роботу, у вас апріорі буде репутація неабиякого креатора.

Крок 3. Відредагуйте

У вебрайтерів є правило: написав текст, перечитай і прибери все зайве, потім відклади його на кілька годин, а краще днів, і знову редагуй. З резюме те ж саме. Не відправляйте його відразу післяскладання. Перечитайте і проаналізуйте резюме на предмет наступних недоліків.

– Орфографічні та пунктуаційні помилки. Не впевнені у своїй грамотності? Попросіть перевірити документ людину, яка добре володіє російською мовою.

– Довжина більше однієї-двох сторінок. Твори на три-чотири сторінки практично ніхто не читає. Відсутність підзаголовків, виділень важливих моментів, списків і так далі. Невідформатований текст важко і нудно читати.

– Наявність інсайдерської інформації.

– Брехня. Вас легко можуть розкрити, і тоді роботу ви точно не отримаєте.

– Потім подумайте, що можна прибрати з резюме. Як говорилося раніше, воно має відображати позицію «Хто я в контексті цієї роботи?», А не просто «Хто я?».

Сміливо викреслюють все, що не характеризує вас як професіонала, гідного зайняти дану посаду. Це скоротить обсяг і істотно поліпшить якість вашого резюме.

Тепер ваше резюме майже ідеально. Але є ще кілька пасток, в які можна потрапити. По-перше, відсутність чіткого зв’язку між заявленою метою резюме і наявним досвідом роботи. По- друге, відсутність пояснень причин тривалих перерв у роботі. По-третє, відсутність досвіду. Як згадувалося, на послужний список дивляться в першу чергу. Якщо ви студент і похвалитися поки що нічим, то вкажіть, що перебуваєте в процесі навчання, і поставте дату його закінчення, аголовне – опишіть свій потенціал (перемоги в студентських конкурсах, громадська робота і так далі).

Крок 4. Надішліть

З’ясуйте, яка форма комунікації краща в цікавій вас компанії. Якщо там досі працюють зі звичайною поштою, то роздрукуйте супровідний лист і резюме на гарному папері. Виберіть примітний, але не кричущий кольоровий конверт. Заповніть його від руки.

При відправці резюме електронною поштою можна порадити наступне.

Не використовуйте email типу macho_199023@mail.ru. Адреса вашої електронної скриньки має бути по-діловому простою: ім’я та прізвище або прізвище та ініціали.

Обов’язково вказуйте тему листа. Наприклад, «Резюме: менеджер з продажу» або «CV: дизайнер». У тіло листа помістіть супровідний текст («Я такий-то … пишу вам, тому що … резюме увкладенні»), а резюме прикріпіть до листа. Не забудьте вказати контакти (крім email), за якими з вами можна зв’язатися.

Це загальні рекомендації. При розміщенні вакансії роботодавець може висунути специфічні вимоги. Наприклад, докласти фото або щоб розмір прикріпленого файлу не перевищував 250 КБ. Дотримуйтесь їх.

Взявши до уваги всі нюанси, сміливо натискайте «Відправити». Сподіваємося, наші поради допоможуть вам скласти результативне резюме і знайти роботу своєї мрії. Бажаємо успіху!

Інформація взята з сайту: http://lifehacker.ru

Залишити коментар